Su Depoları

image376

Metal su deposu şekilde görüldüğü gibidir. Metal su depoları da çeşitli ebatlarda çeşitli şekillerde olabilirler. Örnek vermek gerekir ise yatay, dikey, dikdörtgen başlıca şekilleridir. Uzun ömürlüdürler kapalı ve açık alanlarda kullanılırlar. Açık alanlarda kullanım suyu deposu olarak kullanılması önerilmez. İyi bakımlar ile uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Kullanılan bilirlilik açısından dayanıklı ve uzun ömürlülerdir. Kurulumu birleştirici özel kaynaklar ile yapılır. İstenilen boyutlarda olması daha mümkündür. Genelde iç izolasyona ihtiyaç duyulmaktadır. İzolasyonsuz depolarda suyun kullanılma niteliği durgun veya sürekli kullanılabilir olması deponun paslanmasını pek etkilememekdedir. 

Bundan dolayı metal bazlı su depolarında artı olarak iç izolasyon önerisini yapmak durumunda kalmaktayız. Metal bazlı depolarda kolay deformeler yaşanmamaktadır. Her hangi biz kaza veya hasar durumunda tamiratı yapıla bilmektedir. Kısa aralıklarla ile dezenfektesi yapıldığı durumlarda uzun ömürlü sağlıklı kullanıla bilir bir su deposudur. Dezenfektesinde yoğun paslanma ve imalat sırasında oluşan kesme, kumlama izlerini özel dezenfekte jelleri ile yapılmaktadır.

Su yaşam için en gerekli kaynak olup güncel yaşamımızda çeşitli şekillerde bu ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bunlar genelde içme suları, kullanım suları ve atık sular olarak ana dallarda ayıra biliriz.  Su deposu genel olarak okullar, hastaneler, devlet dairlerinde, residence, otellerde, yurtlarda, özel sağlık kuruluşlarında ve su basıncının düşük olduğu binalarda kullanılmaktadır. Su depolarının da çeşitleri bulunmaktadır.